Bimser eBA (Elektronik Belge Yönetim Sistemi)

İş Akışı, Doküman ve Belge Yönetim Sistemi

İş Akış Yönetim Sistemi, iş süreçlerinin kısa bir sürede ve kolay bir şekilde dijital ortamlara taşınması ve diğer kurumsal sistemlerle entegre edilmesidir. İş akış yönetim sistemi süreç odaklı yaklaşımıyla kurumların verimliliğini yükseltir. İş akış yönetim sistemi, işletmenizin belirli bir lokasyona olan bağlılığını ortadan kaldırır, zaman ve mekan sınırı tanımaksızın işletmenizin takibini yapmanızı sağlar. İş akışı yazılımları, kurumsal standardizasyon ve otomasyonu sağlayarak, iş süreçleri performansını iyileştiren, kurumsal kaynakların etkin kullanımına katkıda bulunan çözümlerdir.

eBA Doküman Yönetim Sistemi belge ve verilerinizi dijitalleştirerek süreçlere aktif katılımınızı artırır ve işletmenize değer katar. eBA Yönetim Sistemi ile işletmenizin kurumsal hafızasını düzenleyebilir, bugüne kadar olan tüm belge ve verilerinizi tek bir sistemde toplayarak kolayca erişim sağlayabilirsiniz. eBA Sistemi ile siz de kağıtsız bir ofis hayatına geçiş yapabilirsiniz.

Bimser eBA Nedir?

eBA (Elektronik Belge Akışı) Bimser Çözüm Firması tarafından geliştirilen Belge, Doküman ve İş Akışı Yönetim Sistemidir. eBA Bimser ile işletmenizin ihtiyaç duyduğu süreçleri sanal ortama aktarmanız ve kaynaklarınızı etkin şekilde kullanmanız sağlanır. eBA Sistemi ile süreçler ve bu süreçlerin girdisi veya çıktısı olan belgeler ilişkilendirerek erişim kolaylığı sağlanır.

E-Kurum dönüşümünü tamamlamış bir kurumda; İş süreçleri maksimum etkinlikte çalışır Verimlilik en üst düzeydedir İş süreçleri yönetilebilirdir Kağıt kullanımı yok denecek kadar azdır

e-Kurum: Tüm iş süreçlerini elektronik ortama taşımış olan ve elektronik ortamda

eba02

Bimser eBA kurumunuzun dijital dönüşümünü gerçekleştirerek sizi geleceğe taşır. Bimser eBA ile E-Kurum dönüşümünü tamamlamış bir kurumda;

 • İş süreçleri maksimum etkinlikte çalışır.
 • Verimlilik en üst düzeydedir.
 • İş süreçleri yönetilebilirdir.
 • Kağıt kullanımı yok denecek kadar azdır.

eba07

eBA ile Neler Yapabilirsiniz?

Bimser eBA ile,

 1. Tüm fiziksel dökümanlarınızı hızlı bir şekilde elektronik dökümanlara çevirebilirsiniz.
 2. Kağıt üzerinde takibini sağladığınız iş süreçlerinizi dijital ortamlara taşıyarak sürekliliği sağlayabilirsiniz.
 3. Kurumsal hafızanızı düzenleyebilirsiniz.
 4. İş süreçlerinizin standardizasyon ve otomasyonunu sağlayarak süreçlerinizin performansını iyileştirebilirsiniz.
 5. Dijital ortamlarda operasyonel sistemlerle iletişime geçerek hatalı veri girişini engelleyebilirsiniz.
 6. Sürükle bırak özelliği ile rol bazlı iş akışlarınızı ve formlarınızı tasarlayabilirsiniz.
 7. Güçlü ve esnek entegrasyon kabiliyeti ile tasarladığınız iş akışlarının diğer kurumsal uygulamalarla entegrasyonunu sağlayabilirsiniz.
 8. İş süreçlerinizde takip edilebilirliği artırarak ve süreç maliyetlerini azaltabilirsiniz.
 9. eBA Dashboard’un görsel raporlama desteği sayesinde karmaşık veri yapılarını kolaylıkla yazılı ve/veya görsel olarak raporlayabilir, analiz edebilirsiniz.

eba06

 1. eBA KEP Entegrasyonu ile kurumlar arası haberleşme sağlayabilirsiniz.
 2. eBA Capture’de bulunan görüntü iyileştirme ve indeksleme özelliklerinden faydalanabilirsiniz.
 3. Eba Doküman ve İş Akışı sayesinde belge ve verilerinizi sistematik bir şekilde saklayabilir ve güvenli erişim sağlayabilirsiniz.

eBA’ nın Güçlü ve Esnek Entegrasyon Kabiliyeti ile Tanışın!

Mevcut operasyonel sistemlerle kuvvetli entegrasyon SAP, AXAPTA, Oracle, Netsis, Logo, Nebim, Mikro gibi popüler ERP sistemleriyle kolay ve hızlı entegrasyon imkanı Kurumsal portallar ile web servisleri üzerinden entegrasyon Sharepoint portal ile kuvvetli webpart entegrasyonu ERP sistemlerinin dışında kalan iş süreçlerinin ERP sistemine entegre edilmesi Kağıt üzerinde takip edilen iş süreçlerinin elektronik ortamda yönetilmesi Elektronik ortamda mevcut operasyonel sistemlerle konuşarak hatalı veri girişinin engellenmesi

eBA Sistemi Hangi İşletmeler için Uygundur?

İşletmesini geleceğe taşımak isteyen herkes için dijital dönüşüm oldukça önem taşır. Lojistik, üretim, finans, planlama ve idari alanlarda etkin olmakla birlikte pek çok alanda sunduğu çözümlerle eBA Sistemi büyükten küçüğe tüm işletmeler için uygundur.

eba08

eBA Doküman ve İş Akış Yönetim Sistemi Faydaları Nelerdir?

 • eBA Doküman ve İş Akış Yönetim iş süreçlerinin hızlı bir şekilde elektronik ortamda otomasyonunu sağlar.
 • eBA İş Akış Uygulamaları diğer kurumsal uygulamalarla hızlı ve kolayca entegre edilir.
 • Süreç odaklı iş yapma yaklaşımı ile Eba Sistemi süreç maliyetlerinizin azalmasına yardımcı olur.
 • eBA İş Akış Yönetim Sisteminin sürükle bırak özelliği ve minimum kod yazma gerekliliği herkes için kolay bir kullanım olanağı sağlar.
 • eBA ile kritik süreçlerin sistem tarafından kontrol altına alınmasıyla, sorunların çözümüne hızlıca ulaşılır.
 • eBA İş Akış Yönetimi TS13298 standardına ve resmi yazışmalarda uygulanması gereken usül ve esaslar hakkındaki yönetmeliğe uygundur.
 • eBA’da Bimser Çözüm ve TÜBİTAK ortak çalışması ile elektronik imza entegrasyonu imkanı bulunmaktadır.
 • İstediğiniz yerden ve istediğiniz zaman tüm cihazlardan verilerinize erişebilirsiniz.

eba05

 • eBA’nın çoklu dil desteği sayesinde uygulamayı istediğiniz dilde kullanabilir ve farklı uygulamalarla uğraşmanıza gerek olmadan tek bir program üzerinden uluslararası hizmet verebilirsiniz.

eBA sistemleri hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek ve demo talepleriniz için lütfen Gözde Bilgi İşlem ile irtibata geçiniz.
Tel: +90 224 271 15 79 Faks: +90 224 271 67 27 e-Posta: info@gozdeits.com