Coşkunöz Holding

Temelleri 1950 yılında atılan ve otomotiv yan sanayisinin katma değer üreten önemli kuruluşları arasında yer alan Coşkunöz Holding’in aynı zamanda savunma, havacılık, enerji, çevre teknolojileri ve bilişim alanlarında yurt içinde ve yurt dışında yatırımları mevcuttur. 70 yılı aşkın sanayi tecrübesini faaliyet gösterdiği alanlarda tüm paydaşları için değere dönüştüren Coşkunöz Holding; Magnetto ve PJSC MMK şirketleri ile iş ortağıdır.

Uygulanan Projeler

  • Kamera Projesi
  • CAD / CAM Dataların Veri Güvenliği Projesi

Problem ve Çözüm:

Problem: Tüm fabrikaların çevre güvenliği için IP Kamera üzerinden görüntü alımı ve merkeze kaydı

Çözüm: Tüm fabrikalarında cevre güvenliği için IP Kamera sistemi (AXIS ve Haikon) kuruldu. Milestone XProtect Enterprise VMS ile kayıt altına alındı. Sistem bulunan 400 üzerindeki kameralar 7/24 saat 2PB yakın veri depolarında HD kalitede görüntü olarak tutulmaktadır.

Problem: Müşterimizde AR-GE departmanın oluşturduğu dataların belirli aralıklar ile (Örneğin 5dk bir veya 15dk bir) gibi süreler ile 2. Lokasyona bir kopyalarının oluşturulması istiyordu.

Çözüm: Netapp SnapMirror teknolojisi ve Snapshot teknolojilerini kullanarak verinin hem bulunduğu yerde hemde replike edildiği(çoğaltıldığı) lokasyonda birden fazla kopyalarını bulundururarak verinin güvenliğini sağladık.

BAŞA DÖN
Demo Talep Edin