eBA Satın Alma Yönetimi Süreci

Kurumunuz çalışanlarından gelen tüm satın alma taleplerini, eBA platformu üzerinde geliştirdiğimiz uygulama ile kolaylıkla yönetip, süreçlerinizi dijitalleştirebilirsiniz. Satın alma talebi geldiği anda, talebin stok kontrolüne, teklif sorumlusu atanmasına, teklif alınacak tedarikçilerin belirlenmesine, tekliflerin toplanıp değerlendirilmesine ve seçilen tedarikçiye sipariş açılmasına kadar olan süreci takip etmenize imkân sunar.

İşletmenizde satın alma sürecinizi belli standartlara taşıyabilir, gelen satın alma taleplerini doğru değerlendirebilirsiniz. Bununla birlikte belirlediğiniz teklif toplama ve değerlendirme kriterlerinize göre doğru tedarikçi seçimi yaparak kaliteli ve etkin olarak süreci de yönetebilirsiniz. Kurumunuza özel olarak değişken onay süreçleri ile bir yandan sürecin hızlanmasını sağlarken diğer yandan sürecinizin kalitesini ve etkin yönetilmesini sağlamanız mümkündür.

Kullanmış olduğunuz ERP’lerde var olan bilgilerinizi (Tedarikçi, Stok, Ürün Grubu, Masraf merkezi gibi.), eBA da oluşturduğumuz ekranlardaki alanlar ile entegrasyonu sağlamanız mümkündür. ERP tarafında olmayan ama akışta kullanılacak ekranlarda ihtiyaç olan alanlar için eBA üzerinde ayrı tanımlama formları oluşturulabilir. Ayrıca talep türü, ürün grubu bazında da farklı tutarlara göre farklı yöneticinin onaylarının alınması sağlanmaktadır. Böylelikle gerekli olan bilgilerin doğru ve kolay bir şekilde girilmesi ile doğru kişilerden onay alınmasını sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra eBA satın alma yönetimi süreci yönetiminin çeşitli avantajları vardır. Bunlar aşağıdaki gibidir:

• Firmanıza özel ekran ve akışlar tasarlanabilir.

• Dinamik onay kurgusu oluşturulabilir.
İsteğinize özel uyarı, hatırlatma, yönlendirmeler yapılabilir.

• Farklı kurumsal uygulamalarınız ile gereken entegrasyonlar sağlanabilir.

• eBA tarafında oluşan satın alma siparişinin ERP tarafına otomatik aktarımı yapılabilir.

eBA iş akışı yönetimi ile siz de iş süreçlerinizi iyileştirebilir ve dijitalleştirebilirsiniz.

BAŞA DÖN
Demo Talep Edin