4 nesildir orman ürünleri sektöründe faaliyet gösteren Yıldız Ailesinin şirketlerinden biri olan Starwood, her geçen yıl büyüyen üretim kapasitesi ve yeni yatırımlarıyla Türkiyenin en büyük sanayi şirketleri arasında yer almaktadır.

Türkiyede tek çatı altında en yüksek hacimde levha üretimi yapan şirket, 3 adet yonga levha üretim hattında günde 3.000 m³ yonga levha, 2 adet MDF üretim hattında günde 2.000 m³ MDF üretimi de gerçekleştirmektedir. Özellikle 1,5 mmden 8 mmye kadar ince MDF üretiminde uzmanlaşmıştır.

İnegöl’de 210.000m² kapalı alan olmak üzere toplam 480.000m² üretim yapan Starwood, 8 adet melamin presi ve Gürcistandaki tesisinde var olan melamin presi ile 183 cm ve 210 cm enlerinde olmak üzere 30.000 levha/gün üretim kapasitesine sahiptir.

Uygulanan projeler

Problem ve Çözüm

Eski bordro programında geliştirme yapmak mümkün değildi ve call center’dan yeterli destek alınamıyordu. Netsis Bordro projemizle bu sorunları çözdük.

İK yapısının geliştirmeye açık yönleri çok fazlaydı, ihtiyaçlara yanıt vermiyordu. Netsis İK ile proje ve organizasyon yapısını kurduk. İşe alım, işçi sağlığı ve iş güvenliği, eğitim projelerimiz devam ediyor.

Süreç odaklı iş yapma ihtiyacı olan Starwood’a yaptığımız eBa projelerimizle, iş süreçlerinin hızlı bir şekilde elektronik ortamda otomasyonunu, standardizasyonunu, takip edilebilirliğini, tüm bunların sayesinde süreç maliyetlerinin azaltılmasını sağladık.

Yeni nesil BI(Business Intelligence) aracı Qlik View projemiz ile Starwood, istedikleri tüm analizlerin raporlamalarını, ERP sistemlerinden anlık veri çekerek kendilerine özelleştirilmiş şekilde ve tek tuşla ekranlarına getirebilmektedir.