Logo, yapılan stratejik yatırımlar sayesinde, Türkiye’de elde ettiği birikim ve tecrübeyi yurtdışı pazarlara taşımayı başarmış; büyüme potansiyeli yüksek pazarların önde gelen oyuncuları arasında yer almak için önemli adımlar atmıştır.

Kendini “verimlilik şirketi” olarak tanımlayan Logo, işletmelerin çağdaş yönetim ilkelerine uygun biçimde yapılanmasını, süreçlerini uluslararası standartlar doğrultusunda yöneterek verimlilik ve kârlılığını artırmasını sağlayan çözümler üretmektedir. Farklı ölçekler için tasarlanmış kurumsal kaynak yönetimi, sektörel yazılımlar, iş zekâsı ve e-Devlet uygulamaları gibi hizmetler, bu çözümlere örnek gösterebilir. Daha Güçlü Sermaye Yapısı İle Büyüyen İş Modeli

30 yıllık yazılım sektörü deneyimi boyunca yeni iş modellerine ve teknolojilere yatırım yapan Logo, 2011 yılında yazılım ürünlerini internet ortamından hizmet olarak sağlayan (SaaS) uygulamalarıyla sektörün önde gelen teknoloji şirketlerinden olan Coretech’in tamamını satın almıştır. Aynı yıl Logo, İş Zekâsı (Business Intelligence) yazılımları geliştiren WorldBI’ın çoğunluk hisselerini ve 2013 yıl sonunda da tamamını satın alarak internet ve mobil merkezli teknolojilerin yanı sıra İş Zekâsı (Business Intelligence) pazarında önemli bir paya sahip olmuştur. Eylül 2013’te yerel yazılım sektörünün önemli oyuncularından Netsis’in katılımı Logo’nun Türkiye pazarındaki rekabetçi konumunu pekiştirmiştir. Stratejik katkı sağlayacak satınalma faaliyetleri 2014 yılında da devam etmiştir. 2014 yılında Logo Elektronik (e-Logo) satın alınmıştır. e-Logo şirketlerin elektronik ticarete en iyi, en hızlı ve en kolay şekilde geçebilmelerini sağlamak için, ürün ve hizmet portföyüne sahiptir. Logo, 2015 yılının başında ise İntermat Bilişim A.Ş’nin hisselerini satın almıştır. İntermat, başta CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi) çözümleri olmak üzere her sektöre uyarlanabilen, kullanıcılarına rekabet avantajı sağlayan ve Logo yazılımları ile entegre çalışan yazılım ürünleri ile sektörde önemli bir paya sahiptir. Aynı yıl İntermat Bilişim’in hisselerinin tamamını satın alan Logo, yine 2015’in başında Sempa ve e-Çözüm firmaları ile hisselerinin satın alımı için karşılıklı niyet anlaşması imzaladıktan sonra, depo ve lojistik, mobil satış ve üretim yönetimi gibi çözümler sunan Sempa Bilgi İşlem Sanayi’ye ait payların tamamını Haziran 2015’te satın almıştır. Sempa, kurulduğu 1995 yılından bu yana, lojistik, barkod, mobil satış ve üretim yönetimi gibi katma değeri yüksek çözümleri, ileri teknolojiyle sunmaktadır. Sektörde önemli bir paya sahip Sempa’nın çözümleri, Logo yazılımlarıyla entegre olarak çalışmaktadır. 8 Eylül 2015 tarihinde imzalanan hisse devir sözleşmesi ile iş süreçleri alanında yazılım geliştiren Vardar Yazılım hisselerinin tamamını satın alan Logo Yazılım, sağlam mali yapısı, başarısını kanıtlamış büyüme stratejisi, çalışkan ve deneyimli yönetim kadrosu ile müşterileri ve yatırımcıları için değer yaratmaya devam etmektedir.

Teknolojide ve Ar-Gede Lider

Teknoloji ve AR-GEye yatırımı uzun vadeli büyümenin temeli olarak gören Logo, AR-GEye ve yazılımda mükemmeliyete yatırım yapmayı ve yüksek kaliteli çözümler sunmayı ilke edinmiştir.

“Sürekli İnovasyon” vizyonuyla hareket eden Logo, AR-GE yatırımları araştırmasında Türkiyenin lider firmaları arasındadır. Bugün ve Yarın İçin İş Çözümleri

Kendini “verimlilik şirketi” olarak tanımlayan Logo, işletmelerin çağdaş yönetim ilkelerine uygun biçimde yapılanmasını, süreçlerini uluslararası standartlar doğrultusunda yöneterek verimlilik ve karlılığını artırmasını sağlayan çözümleri üretmeyi ilke edinmiştir.

Bu çözümler arasında, çeşitli büyüklüklere göre özel tasarlanmış kurumsal kaynak yönetimi,sektörel çözümler, tedarik ve talep zinciri otomasyonu, iş süreçleri tasarımı danışmanlığı, iş zekası çözümleri gibi çözüm ve hizmetler sayılabilir.

Logo çözümleri yurt içinde ve dışında birçok başarıya imza atmış, yurt içi ve dışında birçok ödüle layık görülmüştür. Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Asya’da birçok ülkenin diline, iş pratiğine ve yasal mevzuatına uyarlanan ürünleri ile ilgili hizmetler o ülkelerdeki tam yetkili iş ortakları tarafından verilmektedir. Küresel bir marka olma hedefiyle çalışmalarını yürüten Logo, 41 ülkede faaliyet göstermektedir.

Bu tür hizmetlerden faydalanabilmek veya daha ayrıntılı bilgi edinmek için lütfen Gözde Bilgi İşlem ile irtibata geçiniz.
Tel: +90 224 271 15 79 Faks: +90 224 271 67 27 e-Posta: info@gozdeits.com